Proces zakupu Hiszpania

Proces zakupu Hiszpania

Jak dokładnie wygląda proces zakupów w Hiszpanii?

Proces badawczy można podzielić na trzy konkretne decyzje:

  1. Wybierasz obszar, który Cię interesuje.
  2. Współpracujesz z agentem, który odpowiada Twoim potrzebom, jest znany w interesującym Cię obszarze i z którym masz dobry kontakt.
  3. Wybierasz dom, który najbardziej Ci odpowiada.

Po znalezieniu idealnego mieszkania tak naprawdę zaczyna się praca pośrednika w obrocie nieruchomościami i prawnika.

  1. Agent nieruchomości wystawia umowę rezerwacji nieruchomości, na mocy której zostaje ona usunięta z rynku w zamian za kaucję w wysokości od 3 000 do 5 000 euro.
  2. Jednocześnie pośrednik w obrocie nieruchomościami żąda wszystkich dokumentów (Nota Simple, Świadectwo zamieszkania) nieruchomości, które zawierają rejestrację, dane katastralne, dane kupującego i sprzedającego oraz zawarte umowy kupna.
  3. Prawnik sprawdza dokumenty otrzymane przez odpowiedzialne organy, aby z wyprzedzeniem poznać wszelkie problemy. Jeżeli obiekt nie jest prawidłowo zarejestrowany lub nie posiada właściwej dokumentacji, kwota rezerwacji podlega zwrotowi.
  4. Jednocześnie rozpoczyna się proces ubiegania się o hiszpański numer identyfikacyjny (numer NIE) i otwarcie hiszpańskiego rachunku bankowego dla kupujących.
  5. Po pełnej analizie dokonanej przez prawnika i Twojej zgodzie, dokładny termin przeniesienia zostanie ustalony w porozumieniu między kupującym a sprzedającym. Prawnik jest fizycznie wyznaczony na tytule nieruchomości jako osoba odpowiedzialna za przeprowadzane kontrole.
  6. Zarówno kupujący, jak i sprzedający przyjeżdżają do Hiszpanii (lub są reprezentowani przez pełnomocnictwo), aby dokonać przelewu. W Hiszpanii nadal prawdziwym momentem dostawy jest wymiana kluczy i płatność końcowa. Prawnik zajmuje się przesyłem wody, prądu, rejestracją w gminie itp.)
  7. W tym momencie rozpoczyna się wsparcie CasaLasDunas, na przykład zarządzanie wymarzonym domem, ewentualny wniosek o najem i pozwolenie na wynajem za pośrednictwem naszej własnej agencji wynajmu, ubezpieczenie, konsultacje dotyczące testamentów, kwestie podatkowe i wsparcie w zakresie doradztwa podatkowego.

Nieruchomości na sprzedaż
Wynajem na wakacje
WhatsApp